Prejsť k obsahu  Prejsť k hlavnému menu

Firemný weblog poradenské spoločnosti h1slovakia.sk

Zobraziť všetky články
Späť

Nástroje, bez ktorých sa SEO konzultant nezaobíde

Optimalizácia pre vyhľadávače obsahuje sledovanie mnohých faktorov, ktoré ovplyvňujú jej úspech. Ich zisťovanie samostatne by bolo časovo náročné, a preto prácu SEO konzultanta uľahčujú mnohé nástroje. Máme skúsenosti s týmito nástrojmi.

Collabim

Collabim je výborným nástrojom pre správu spätných odkazov a efektívnu spoluprácu SEO konzultanta a linkbuildera. Pomocou tohto nástroja dokážeme okrem evidencie a kontroly získaných odkazov, pohodlne sledovať pozície vo vyhľadávačoch, alebo „špehovať“ konkurenciu pomocou nástroja Site Finder. Collabim obsahuje aj jednoducho spracovaný nástroj pre návrh kľúčových slov.Zároveň výborne slúži pre budovanie internej databázy zdrojov pre linkbuilding. Novinkou je aj vytváranie reportov s vývojom pozícií, návštevnosti a ďalších metrík.

MajesticSeo

Obľúbeným nástrojom mnohých SEO konzultantov je MajesticSeo, ktorý slúži na analýzu odkazových profilov webov. V neplatenej verzii získame len základné informácie o počte spätných odkazov, odkazujúcich domén či grafy s nárastom odkazov v jednotlivých mesiacoch. Pokročilé reporty nám umožňujú dôkladnejšie analyzovať odkazový profil nášho webu či konkurencie. Získame informácie o podobe anchor textoch spätných odkazov, referenčných domén, nofollow odkazov, top odkazov podľa ACranku MajesticSEO a mnoho iných.

Xenu

Ďalším nástrojom, ktorý je výborným pomocníkom pri technickej analýze webu, je Xenu. Ide o jeden zo základných nástrojov, ktorým dokážeme zistiť a následne odstrániť technické nedostatky stránok. Pomocou spracovaných reportov dokážeme zistiť a odhaliť ďalšie nedostatky webových stránok.Z reportov sa dozvieme o:
 • indexovaných stránkach,
 • neexistujúcich stránkach,
 • presmerovaných stránkach,
 • duplicitnom obsahu,
 • štruktúre webu,
 • veľkosti kódu.
Prácu so Xenu podrobne popisuje náš článok s prezentáciou na českej verzii blogu.

Google Webmaster Tools

Aby sme zistili ako „vidí“ náš web vyhľadávač Google, používame on-line nástroj Google Webmaster Tools. Je bezplatný a pre jeho použitie stačí vložiť overovací html súbor na svoj web. Poskytuje nám mnohé informácie od vyhľadávacích dotazov, cez ktoré užívatelia navštívia Váš web, odkazov na Vaše stránky, štatistiku a chyby v prechádzaní Googlebota až po HTML návrhy. Funkcií je skutočne veľa a vystačili by na samostatný článok.

Užitočnými doplnkami pre rýchle zhodnotenie webových stránok sú aj rozšírenia do webových prehľadávačov. Podávajú nám základné informácie ako sú PageRank, počet zaindexovaných stránok, počet spätných odkazov podľa Yahoo Site Explorer, reporty interných a externých odkazov a dokážeme pomocou nich priamo zobraziť sitemap.xml , robot.txt či informácie o doméne WHOIS.

Používate rovnaké nástroje alebo máte iné obľúbené? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti.

 • Práca a brigády v zahraničí
  04. 05. 2015 / 20:51

  Super info ..pomohlo

 • Milan Tulenko
  22. 08. 2016 / 13:23

  Výborný článok o seo nástrojoch na optimalizáciu webu pre vyhľadávače. Mne osobne sa ešte dobre osvedčil Page Analytics,Open Seo Stats,Google Publisher Toolbox a Buffer. Sú to pluginy pre browser Google Chromé.

RSS feed komentárov k tomuto článku
RSS feed komentárov k všetkým článkom(nebude zverejnený)Položky označené * sú povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.