Prejsť k obsahu  Prejsť k hlavnému menu

Firemný weblog poradenské spoločnosti h1slovakia.sk

Zobraziť všetky články
Späť

Nové Bing Webmaster Tools predčili konkurenciu od Google

Minulý týždeň Bing výrazne zlepšil nástroje pre webmasterov. Momentálne poskytujú dôležité informácie, ktoré sú prínosom aj pri optimalizácii pre Google či Seznam. Jednotlivým funkciám sme sa pozreli bližšie na zúbok a niektoré z nich sú prepracovanejšie než v Google Webmaster Tools:

Prehľad „SEO Reports“

Onpage SEO reporty kontrolujú web z technického hľadiska. Každé 2 týždnedostanete súhrn nedostatkov, ktoré sa týkajú napr.:

  • Chýbajúcich hlavných (H1) nadpisov
  • Problémov s titulkami
  • Nedostatkov v popiskoch stránok (tzv. meta description)
  • Nevyplnených popisov obrázkov (prázdny atribút alt)
  • Privysokej dátovej veľkosti HTML súborov

Celkovo je monitorovaných cca 15 typov nedostatkov. Bez nutnosti používania špecializovaných nástrojov ako XENU či SEO Toolkit, je väčšina základných problémov ihneď k dispozícii. Po rozkliknutí chyby sa zobrazia podrobnosti, vrátane popisu problému a odporúčaní ako sa ho zbaviť. Pomocou prehľadu „SEO Analyzer“ môžete nedostatky vizuálne zobraziť: Webmasterom pomôže zvýraznenie problémových častí v zdrojovom kóde: 

Prehľad „Link Explorer“

Nástroj Link Explorer zobrazuje spätné odkazy vedúce na ľubovoľný web. Môžete tak monitorovať aj weby konkurencie. Nástroj zobrazí maximálne niekoľko stoviek odkazujúcich domén, ktoré je možné filtrovať podľa anchor textu, či textu na odkazujúcej stránke. Výsledky sú prezentované v prehľadnej forme a porozumie im aj menej skúsený užívateľ. Nástroje pre webmasterov obsahujú aj niekoľko ďalších funkcií, ktorými by sa mohla konkurencia od Google inšpirovať. Určite by sme ocenili napr. možnosť sledovať vývoj počtu zaindexovaných stránok v Google obdobne ako v Bingu: 

RSS feed komentárov k tomuto článku
RSS feed komentárov k všetkým článkom(nebude zverejnený)Položky označené * sú povinné
Vaše osobní údaje jsou u nás jako v bavlnce, nikomu je nedáme. Informujte se zde.